JE NA MÍSTĚ BÝT SMUTNÝ?

Smutnění jaksi patří k životu. Asi na Zemi není člověk, který by smutek neznal. Prostě někdy ztrácíme či musíme sami jít či nechat věci a lidi odejít jakkoli nás to bolí, protože už dál nemají v našem životě místo. Musíme jít kupředu dle plánu naší duše a nelze s sebou vláčet vše, co jsme v životě až dosud poznali a ochutnali, nechceme-li s sebou vléct zátěž, která nás zabrzdí či zastaví. Je třeba nelpět na ničem a nikom, jsme tu abychom se učili a poznávali. A tak je to i se vztahy. Někoho potkáme, zastavíme se na své cestě abychom se poznali, vyměnili si energie, dosavadní zážitky a zkušenosti a pak nastane čas jít dál svou cestou. Dnešní vztahy nejsou na dlouho, lidé se probouzejí, mění, ale každý jinak rychle a jiným směrem. Staré modely vztahů přestávají fungovat, nové ještě nemáme. Lidé budou mít sklon se v budoucnosti více přátelit a méně vázat, budou se učit sdílet vztahy s jinými lidmi, žít ve společenstvích, nevlastnit, nežárlit, být svobodní. Budou k sobě znovu hledat cestu, protože ženy mohou být jemnými a citlivými ženami jen vedle skutečných mužů, ale v současnosti se mužnost mužů ztrácí a tak ženy, které se musí postarat o sebe i své děti, si svou jemnost a citlivost nemohou dovolit. Nicméně objevují se v mužském světě první vlaštovky, které se vydávají na cestu opravdového muže, muži začínají navštěvovat kurzy toho jak být mužem, začínají přemýšlet a připouštět si, že možná někde dělají chybu a pracovat na sobě. Přesto je a ještě dlouho bude, mezi lidmi spousta bolesti z rozchodů, jako fenoménu doby.

Jak tedy na smutek z rozchodu? Zkuste jednoduchou metodu.
Pokud jste si mysleli že byl partner tím nejlepším co vás potkalo, ale ukázalo se, že byl tím nejhorším co vás potkalo a jste z toho smutní, změňte úhel pohledu!

Ztratili jste někoho, kdo vás trápil? Rozchodem jste přišli o trápení, které vám přinášel!
Ztratili jste někoho, kdo vás nemiloval? To on ztratil toho, kdo ho miloval!
Ztratili jste někoho, kdo vám nic nedával? To on ztratil toho, kdo mu dával vše co měl a uměl!
Ztratili jste někoho, kdo pro vás neměl čas? To on ztratil někoho, kdo pro něj měl čas vždy!
Ztratili jste někoho, kdo chodil za jinými? To on ztratil někoho, kdo tu byl jen pro něj!
Ztratili jste někoho, komu jste byli lhostejní? To on ztratil někoho, komu na něm záleželo.
Ztratili jste někoho, kdo si vás nevážil? Vždyť to on ztratil toho, kdo ho obdivoval!
Ztratili jste někoho, pro koho jste byli ničím? Byl to on, kdo ztratil toho, pro koho byl vším.

Stále si myslíte, že jste to vy, kdo by měl být smutný?

Trendem dnešní doby je kult těla. Lidé se snaží mít krásné tělo a hledat toho, kdo jejich tělo vzruší. Jenže… tělo se změní. Bude stále více těch mladších, krásnějších a přitažlivějších a tedy stále více konkurence. Tenhle souboj s časem nelze vyhrát. Lze jen běhat od jednoho těla ke druhému a doufat, že se zalíbíte, že ještě někoho vzrušíte a pak jednoho dne vypadnout z kola ven a zůstat sám. Budete-li však milovat duši člověka, pak bude-li krásná a ušlechtilá, můžete ji milovat navždy, bez ohledu na vrásky a kila, protože ty už neuvidíte. Duše je jedinečná a je-li ušlechtilá, čím je starší, tím je hezčí. Něco se v našich hodnotách pokazilo, protože duše člověka dnes málokoho zajímá a proto je tolik hodných a kvalitních lidí samo. Jejich duše pláčí, protože je nikdo nechce, nikoho nezajímají. Zkuste nevidět jen tělo člověka před vámi, zkuste vidět jeho duši. Možná ten člověk nebude mít tak krásné a vzrušující tělo, ale bude hodný, bude v něm hloubka, vlídnost a laskavost, bude vděčný za to, že může být s vámi, bude si toho vážit, bude vám dávat vše co má a umí, bude tu pro vás… a bude krásné s ním zestárnout.

Jste-li vy či vaši blízcí ve fázi rozchodu, možná by vás zaujala moje e-kniha ROZCHOD JAKO ŠANCE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *