Můj příběh

 

Jmenuji se Katherine Koting a 16 let pracuji jako profesionální astroložka, alternativní psycholožka a regresní terapeutka. Za tu dobu jsem slyšela mnoho příběhů, veselých i smutných, některé z nich jsem popsala v mé knize Utrápeným ženám, které se ptají "PROČ", některé, včetně mého, v knize Dítě z hvězd, ale bylo jich mnohem více. Ze zkušeností, které přinesl život mně i mým klientům, jsem čerpala i v třetí knize Rozchod jako šance, aneb rozchod v 7 krocích.

Můj vlastní život byl bouřlivý a mnohokrát jsem si říkala, že dno má mnoho pater. Přesto jsem se znovu a znovu zvedala, abych uvěřila, že nějaká cesta ke štěstí i v mém případě, musí vést. Můj vlastní horoskop narození je velmi napěťový a já hledala možnosti, jak najít štěstí v neštěstí, v tom, že nemohu mít to, co lidé kolem mne běžně mají. Procházela jsem stádii kritiky rodičů za neschopnost vést "normální" život, pak pochybnostmi o sobě, hledala jsem, co dělám špatně a co je se mnou špatně, když to nejde a nejde. Následovalo intenzivní hledání partnera, střídání partnerů ve víře, že statisticky vzato, to jednou dopadnout musí. Nemusí. Tak ho vystřídalo mnohaleté období celibátu, coby určitá rezignace či únava z neustálých rozchodů, pak návrat do života a setkání s osudovým partnerem, opět s nešťastným koncem. Připadala jsem si jako profesionální břídil v oblasti vztahů.

Pak nastal zlom a já pochopila, že to nejlepší, co se mi mohlo stát, je právě tohle. Naučila jsem se na té cestě BÝT SVOBODNÁ, NEZÁVISLÁ, být SAMA SEBOU, NEDĚLAT KOMPROMISY, ŽÍT PŘESNĚ TO, CO CHCI, dělat si co chci, kdy chci a s kým chci, BÝT KÝM CHCI a přestala jsem se své originality bát. Tohle si moje duše celou dobu přála a proto mi nedovolovala se zaháčkovat s kýmkoli, kdo by mne od tohoto jejího záměru odvedl. Měla se mnou hodně práce, já ty vztahy a lásku fakt moc chtěla, jenže hnízdit a vést spořádaný život podle pravidel, prostě nebylo v mé předurčenosti. Léta jsem si připadala jako outsider a styděla se, že lidem dokážu moudře vyprávět, co a jak mají dělat, jim umím vztahy zachraňovat, ale svůj život si vyřešit neumím. Když se dnes ale rozhlédnu, vidím že ti, kteří nemají v pořádku sami sebe, jsou právě ti "šťastní", kteří ve vztahu žili a léta byli nesvobodní, dělali kompromisy a aniž si to uvědomovali, krok za krokem ztráceli sami sebe. Zvykli si považovat za normální, nebýt šťastný  a  být nemocný,  žít život jiných a pro jiné, věci neřešit a zůstávat kde se jim nelíbí a vůbec je nenapadá, že nemoc je řeč duše, která zoufale volá: "Tohle ne!" Vidím závislosti s nimiž lidé setrvávají tam, kde  už dávno být neměli, kde jim to ubližuje, ale nejsou schopni odejít. Vidím strachy, že nedokáží žít sami, že to nezvládnou, že by se mohli lišit, vidím strachy opustit klec v níž žijí a kterou považují za bezpečí a jediné místo, kde se žít dá. 

Považuji se tedy za profesionála v otázce mezilidských vztahů. Zažila jsem na vlastní kůži myslím všechno. Alespoň dosud, za 16 let nepřišel nikdo s něčím, co by mne překvapilo. Proto jsem se vyprofilovala na specializaci VZTAHY...VZTAHY...VZTAHY. Astrologicky, psychologicky i lidsky.

Mám dvě dcery a dvě vnučky. Dnes žiju se svým psem a dvěma králíčky ve společné domácnosti, na zahradě mám ptačí restauraci, veselou myší rodinu, která se mne vůbec nebojí a občas zajde na návštěvu veverka či lasička. Vztahy s lidmi mám volné, nezávislé a kamarádské. Už se netrápím tím, že nemám to, co druzí, povýšila jsem na výhodu, že to mám jinak. Raduju se, že nemám nic, co by mne svazovalo a omezovalo a užívám si svobodu a volnost. Ostatně SVOBODA je tím, za co lidstvo pokládalo život napříč dějinami a věřte mi, že to je skutečně něco úžasného. Cesta k ní byla i u mne trnitá, ale kdybych měla říct, co mne v životě udělalo šťastnou, pak právě  SVOBODA. Umožnila mi uskutečnit mé sny, má vlastní přání, vše, co mne kdy napadlo a i když jsem si nikdy nepomyslela, že můj život povede takovým směrem, jsem za to vděčná. Jsem vděčná za to, že moje duše mému tělu  nedovolila žít to, co k němu nepatřilo a nepustila k němu ty, kdož k němu nepatřili a nepustila ho tam, kde nemělo co dělat.

Skláním se před moudrostí vesmíru, který mi ukázal, že vše špatné bylo pro mne dobré, že mé utrpení byla jen nesplněná očekávání věcí, které do mého života nepatřily. Děkuji za sílu a odvahu planetě Mars, kterou jsem mnoho let považovala za nepřítele, ale která mi byla ve skutečnosti velkým pomocníkem. Dávala mi sílu odejít ze situací, které mi ubližovaly a schopnost udělat věci, které jsem cítila a věděla, že udělat chci.  Dávala mi odvahu začínat stále znovu, když mi ukazovala, kudy pro mne cesta nevede. Děkuji planetě Uran, která mne naučila si cenit svobody, volnosti a jedinečnosti. Děkuji planetě Jupiter, vládci mého horoskopu, která mi dává optimismus za všech okolností a schopnost, o mé cestě lidem vyprávět a učit je. Merkuru za schopnost učit sebe tím, že analyzuji, kde jsem udělala chybu a za schopnost se učit dělat věci nadále jinak. Děkuji planetě Venuši za kreativitu a schopnost vnímat krásu. Děkuji Luně za cit, který jsem schopna dávat i když jsem ho dostávala celý život pramálo. Neptunu za to, že mi přivedl do cesty lidi neschopné se v životě posunout a rozhodnout, nespolehlivé, nezodpovědné, mlžící, mlčící a libující si v utrpení. Tím mi pomohl samu sebe přesvědčit, že s nimi trávit život nechci. Plutu děkuji za schopnost nedělat kompromisy a ze dna zoufalství se dostat na vrchol štěstí. No a konečně  Saturnu, mé nejsilnější planetě, děkuji za to, že mi nedala nic zadarmo a tím mne učila trpělivosti a tomu, abych si vážila svého času a neplýtvala jím. Dala mi schopnost opravdovosti, hloubky a zodpovědnosti za vlastní život. 

                                                                      Toto byli mí učitelé a já věřím, že ze mne mají radost.