MŮŽEME BÝT KÝMKOLI?

Můžeme být kýmkoli chceme? K dnešnímu zamyšlení jsem si vybrala tuto otázku, protože se množí kolem nás víc a víc těch, kdož hlásají, že ano a víc a víc těch, kdož tomu chtějí věřit. Ostatně obchod s nadějí byl vždy jedním z nejvýnosnějších, tak není divu.

Viděla tisíce horoskopů lidí a nebyl mezi nimi žádný majitel takového, který by se stal někým jiným, než tím, co si přišel žít. Ano, byli tací, kteří svůj osud, své možnosti či svou předurčenost, jak se plánu duše pro toto vtělení říká, nenaplnili. Netroufli si, věřili druhým kteří jim radili, báli se věci uskutečnit, dělali kompromisy a slevovali ze svých snů či prostě jen o svých snech a plánech mluvili aniž by vyvinuli jakoukoli akci k jejich dosažení.

Byli tací, kteří našli svou cestu a využili své dispozice, možnosti a talenty naplno a naplnili svůj plán duše. Učili se vyladit svou osobnost, říkat to, co si myslí a cítí a také to dělali, nebáli se a došli tam, kam chtěli.

Neviděla jsem však nikoho, kdo by se stal někým, k čemu neměl dispozice a předurčenost a pokud se jiným stal vlivem kompromisů a odbočování od své cesty, pak byl jen celoživotně nespokojený. Neviděla jsem člověka, který by se stal spokojeným inženýrem a měl v předurčenosti práci s přírodou či zvířaty. Neviděla jsem spokojeného člověka, který má ve vínku touhu po svobodě a volnosti a žije rutinný život v konzervativním vztahu a tradičním zaměstnání. Neviděla jsem člověka, který by zbohatl a neměl bohatství v předurčenosti jako možnost. Neviděla jsem kreativního, esteticky založeného člověka, který by byl spokojený v oprýskaných zdech a v žití života bez fantazie. Neviděla jsem člověka plného energie, spokojeného je-li mu možnost konat odepřena. Neviděla jsem pasivního člověka spokojeného, je-li nucen žít aktivní život. Neviděla jsem šťastného samotáře, musí-li mít kolem sebe stále spoustu lidí či je nucen pracovat v týmu. Neviděla jsem nikoho, kdo by změnil zásadně plán své duše daný před narozením a byl s tím spokojený. Oč se tedy snažíme? Proč chceme měnit svůj plán života? Proto, že tato společnost má jako normu být úspěšný, vlivný, aktivní a bohatý? Rozhlédněte se, kolik lidí kolem vás to neuneslo. Úspěch, moc ani peníze jim štěstí nepřinesly, lidské kvality pokroutily a pod tlakem na výkon, se sesypali. To vše co získali, by rádi vyměnili za klid v duši a zdravé tělo, ale bývá pozdě. I na úspěch a peníze je třeba být připraven a ten kdo je má získat, je na to životem cvičen.

Spokojenost a pocit naplnění nesouvisí se společenským úspěchem, s tím, co si o nás myslí okolí či rodina. Ti, které rodiče donutili vystudovat to, co bude jednou, dle jejich soudu, lukrativní a výnosné zaměstnání, ze své cesty časem stejně utekli a vrátili se k tomu, co si sami přáli. Jen ztratili roky nespokojeností na cestě, která jim nepříslušela a často jejich cestu lemovaly nemoci, kterými se je snažila jejich duše zastavit. Obrovské úsilí s malým efektem bych nazvala snahu se stát někým jiným než jsme a přesto zůstaneme jen převlečenými za někoho, kým nejsme. Současný život této společnosti jeden velký karneval.

Já sama jsem dvacet let testovala všemi prostředky a metodami, které znám, možnost změnit věci, které jsem nechtěla přijmout. Bez úspěchu. Tuto dlouhou pouť jsem ukončila smířením se s tím, že to tak je a kupodivu jsem našla štěstí právě v tom, že to mám jak to mám. Zjistila jsem, že to je to pro mne nejlepší, co mne mohlo potkat a léta trápení byla zbytečná, protože právě díky tomu jsem naplnila to, co jsem si žít přišla. Naopak, pokud jsem své úsilí zaměřila na věci, které mi jsou dány a nevzdala to díky své netrpělivosti, dostala jsem je. Všechny a nesrovnatelně snadněji s tím, oč jsem usilovala a nepříslušelo mi.

Ptám se tedy: “Není lepší zjistit KDO JSME a CO jsme si přišli žít , jaké jsou naše možnosti a předurčenost? Důvěřovat své duši, že věděla co dělá když si tento plán sestavila a pak se vydat cestou k tomu to naplnit, být sám sebou a  udělat ze sebe tu nejlepší verzi sebe sama?” Bohužel, mnoho lidí stále chce věřit pohádkám o tom, jak se ze svého pozitivního tvořivého snění zítra probudí, budou mít vše nač pomysleli a všichni budeme zdraví, bohatí, budeme mít ideální partnery a budeme neskonale šťastní. Lidská možnost tvořit myšlenkou je objev století, ano, ale této pravdy je jen polovina a o té druhé nechceme nic vědět. Přicházíme si na Zemi zkusit různé verze života, ano, zažijeme je všichni všechny, ano, jen ne nyní a ne najednou. Jenže tato pravda se už tak dobře neprodává.

autorka článku: Katherine Koting, www.navigace-zivotem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *