http://navigace-zivotem.cz/astrologie/

ROZCHOD  JAKO  ŠANCE, aneb rozchod v 7 krocích

 

ROZCHOD  JAKO  ŠANCE aneb rozchod v 7 krocích

Tato útlá knížečka vznikla pro lidi smutné z rozchodů a nejen partnerských. My lidé jsme zvykací a tak nás nutnost odpoutání se od lidí, kteří nám nějaký čas byli nablízku, zasahuje na nejhlubších úrovních. Nejvíce nás samozřejmě zasahují odchody či pocit nemilovanosti od nejbližších lidí, partnerů, rodičů, dětí… ale může jít i o pracovní či kamarádské vztahy. Prostě nám ti lidé chybí a vyrovnat se s tím není snadné.

Láska je lék na vše. Dokáže zázraky, uzdravuje, nabíjí nás energií a dává nám pocity euforie a štěstí.

Rozchod je její opak. Svět se nám hroutí, jsme bez energie, nešťastní a naše tělo může z nešťastné lásky či opuštění i onemocnět. Láska a rozchod patří k sobě jako den a noc. O lásce se mluví, píší se o ní knihy, točí se filmy. Ale o rozchodech se taktně mlčí. Všichni je známe, ale jakoby o nich nechceme nic vědět dokud do našeho života nevstoupí hlavním vchodem. Pak se v tom topíme všichni stejně, bez ohledu na věk, pohlaví i vzdělání.

Ráda bych tedy lidem, kterým rozchod připomněl tuto temnou stranu lásky, nalila do srdcí trochu optimismu a ukázala, že to, co prožívají je přirozený stav, jen toto období nemusí být tak dlouhé. Ráda bych jim ukázala, že i na rozchodu může být něco dobrého, co nás posune a něco naučí. Život totiž zná jen dva směry - kupředu nebo zpět, rozkvět nebo rozpad. Stagnace je bod zlomu v němž se však nelze dlouho udržet a když s tím nic neuděláme, sklouzneme do prvního stádia rozpadu.

Aby nás období rozchodu nepoznamenalo zdravotně, je třeba vztahy k druhým lidem v sobě zahojit, začít milovat sami sebe, začít jinak uvažovat a jinak se chovat. Kéž je tedy tato knížečka vaším průvodcem na cestě k novému životu. Kéž vám ukáže, jaké šance vám osud nabízí výměnou za to, co ztrácíte.

Za paní Katherine jsem přišla v době, kdy mi manžel oznámil, že mne opouští. Zbořill se mi svět, protože mne to nikdy nenapadlo, myslela jsem, že nás se to, že se lidé hojně rozcházejí, netýká. Nevěděla jsem co mám dělat, neměla jsem vlastní peníze, manžel mi přístup k účtu zablokoval... Situace byla prostě neutěšená a mně se nechtělo žít. Užívala jsem antidepresiva a brečela kudy chodila. Paní Katherine má dar člověku ukázat světlo v temnotách a já od ní odcházela po dvou hodinách s úsměvem a odhodláním, že tohle mne nezlomí.

Helena

Když mne opustila přítelkyně, tak jsem se pokusil o sebevraždu a dostal se do psychiatrické léčebny. Po několika týdnech jsem byl propuštěn ale tyto myšlenky se dostavily znovu. Jezdil jsem kolem cedule paní Katherine roky a tak mne napadlo, že to bude ještě poslední možnost... Vzala mne ihned a já po dvou hodinách odcházel s chutí žít a jít po mnoha měsících s kamarády do hospody. Další terapii jsem již nepotřeboval a léky dodnes žádné neužívám.

Josef

Můj vztah s přítelem byl špatný. Věděla jsem to, ale nechtěla jsem si to přiznat a stále doufala. Paní Katherine mi nemilosrdně řekla, že náš vztah už nemá šanci a že to, co považuji za hlubokou lásku z mé strany, je vlastně hluboká závislost. Otevřela mi oči a já si najednou uvědomila, jak jsem se roky obětovávala něčemu a někomu, kdo si mne vůbec nezasloužil a vlastně o to ani nestál. Dnes mám nového přítele a jsem moc ráda, že jsem našla sílu odejít.

Dana