UKÁZKA Z KNIHY

KROK 4: Setrvačnost

Po přijetí dané situace, přichází čas, kdy je třeba si vymyslet a naplánovat , jak žít jinak a bez dosavadního partnera. Obvykle však lidé pokračují v tom, jak se chovali dosud a vrhají se do nových vztahů způsobem odpovídajícím jejich přirozené povaze.

Ohnivá znamení - Berani, Lvi a Střelci mají akční sílu a odvahu, takže jim nedělá problém realizace. Musí si dát spíše pozor, aby dobře promysleli co chtějí a jakým směrem se vlastně chtějí vydat. Jakmile totiž usoudí, že trápení už bylo dost, tak to chtějí změnit a to hned. Strategické plánování není jejich silnou stránkou a protože nemají v povaze se dlouho zlobit a už jim otrnulo, vydávají se opět vstříc novým bouřlivým dobrodružstvím šlechetně, nadšeně a obvykle se stejnou naivitou a důvěřivostí jako před tím. Bývají ve své víře v dobro a to, že tentokrát to už jistě vyjde, okouzlující a neodolatelní, jdou za svým srdcem a snadno navazují nové vztahy.

Vzdušná znamení - Blíženci, Váhy a Vodnáři budou dlouho promýšlet a dokola zvažovat, jestli se do nového vztahu pustit. Nakonec je touha po vztahu, kamarádství a poznávání přemůže, ale zůstanou povrchní, nebudou se vázat a budou si udržovat svobodu a nezávaznost. Jejich doménou bude flirt a kamarádství, city však nechají chladné a odtažité. Nikdy nebudou oddaní, bude pro ně důležité sdílení myšlenek a snadno se začnou nudit, takže stálost nebude nikdy jejich silnou stránkou. Budou však tolerantní k partnerům, budou respektovat jejich odlišnost a individualitu, budou vtipní, duchaplní, ale nelze u nich čekat valnou zodpovědnost.

Zemská znamení - Býci, Panny a Kozorohové budou opatrní. Do nových vztahů se neženou , protože jsou hluboce zakořenění a neemotivní. Budou se chovat velmi racionálně, prakticky a jak se sluší. Žádná
impulsivita, jsou konvenční, konzervativní, mají rádi tradiční hodnoty, jsou ve své podstatě nedůvěřiví a romantika jim mnoho neříká. Mají sklony k pesimismu a nemají rádi změny, takže minulé zklamání je nadlouho odradí od nových milostných experimentů a navíc si příliš nevěří. Bohužel zklamání a selhání vztahu jejich sebevědomí rozhodně nepodpoří.

A vodní znamení? Raci, Štíři a Ryby? Pokud nic na sobě nezmění, i ona znovu spadnou do podobného vztahu. Jejich sklon trpět a být obětí si přivolá zase toho, kdo má sklon ubližovat a oni mu znovu uvěří a budou doufat a věřit, že tentokrát do vyjde. V souvislosti s láskou budou i nadále emotivní, iracionální a neakční. Znamení Štíra je extrémně zranitelné a zároveň z vodních znamení nejsilnější a tak je to mnohdy právě ono, kdo se začne mstít či také ubližovat, stane se nedůvěřivým, chladnokrevným až krutým. Ublížení Štír nikdy neodpustí a může začít manipulovat s lidmi tak, aby dostal co chce a přitom si k sobě doopravdy už nikoho nepustí. Bude vědět vše o těch druhých, ale oni nebudou vědět nic o něm. Je to jeho způsob ochrany před bolestí, která ho zasáhla až do morku kostí. Bude nadále ostražitý, podezíravý a uzavřený.

 

Takto jsme nastavení a pokud nic nezměníme, budeme se tak chovat stále dokola. Z každého dalšího zklamání si odneseme další šrám na duši a jizvu v srdci, jenže kolik se nám jich tam vejde? Nová doba pod vládou Urana nás bude školit ve vztazích a rozchody budou tedy přirozenou součástí této výuky. Měli bychom si tedy vytvořit mechanismus, jak je zvládat s elegancí. Začněme tím, že si ujasníme životní pravidla.