TAM JSOU LVI

Hic sunt leones, takto bývalo na starých mapách označováno neprobádané území, místo, kde nás něco dozajista zabije, místo, kde lze stěží přežít, tudíž je lepší o tom ani neuvažovat, natož tam vkročit. Kupodivu lidstvo postupně odhalilo, díky odvážným, kteří se těchto slov nezalekli, že nejenže tam nejsou lvi, ale je tam mnohdy ráj na Zemi. Suroviny, nedotčená příroda, řada možností…dosaďte si cokoli. Na dnešních mapách už neprobádaná území téměř nejsou a my víme, že se jich tudíž nemusíme bát, víme, co na nich lze čekat. Na mnohá z těchto míst si dnes létáme odpočinout, strávit tam dovolené.
Když odešli první osadníci do dnešních Spojených států, byli to lidé, kteří se nebáli opustit vyšlapané cesty a šli vstříc dobrodružství nebo ti, kteří pochopili, že jim v rodné zemi pšenka nepokvete. Nebáli se to změnit a opustit místo, kde se jim nedařilo a nechovali se tam k nim hezky. Ti první to neměli snadné, ale poté, co vyšlapali tuto cestu, je následovalo mnoho dalších, kteří v této nové zemi neomezených možností našli svůj ráj na Zemi. Možná si říkáte: “No jo, ale co lze objevovat dnes?” Přátelé, není to už vnější prostor, je to vnitřní prostor.

Všem nám celý život a nejen tento, po staletí, opakovali, že jsou tady pravidla a ta jsou neměnná. Žena musí žít vedle muže, protože to jinak nedokáže, je hloupá, neschopná přemýšlet, předurčená k tomu aby se starala o mužovo blaho a rodila děti, bez něj zahyne. Chudý zůstane chudákem, nelze to změnit, mezi bohaté se nedostane, černý se nemůže rovnat bílým, je méněcenný… Vidíme, že svět se mění. Člověk s černou pletí je prezidentem země, která s rasovou nesnášenlivostí měla největší problém. Z těch, kdož se narodili do nuzných poměrů se stávají nejbohatší lidé světa, ženy se probouzejí a uvědomují si, že dokáží žít bez mužů a jejich pomoci, studují, vydělávají více než muži a dokonce je jim stále častěji bez nich lépe. Co z toho vyplývá? Jediné. To, co nám léta tvrdili a tvrdí, není pravda.

Tento svět skýtá neomezené možnosti kam lze vstoupit, co lze prozkoumat, co vyzkoušet a dělat jinak, než tvrdí oficiální doktrína. Jen to už není prostor mimo nás, je to prostor v nás. Přátelé, hledejte alternativy. Alternativy všeho. Lze se jinak léčit, jinak jíst, jinak pracovat, jinak se bavit, prostě jinak žít… Nevidíte kolem sebe to, co byste chtěli a potřebovali? Tak si to vytvořte! Jediné hranice, jsou ty, které jste si postavili sami. Je však třeba se nebát. Nebát se vykročit stranou a opustit ustrašené poslušné stádo, přelézt plot a začít se rozhlížet. TAM NEJSOU LVI!

Jestli se vám nelíbí to, jak nás reklamy nutí žít, hledejte jak žít jinak, hledejte svou vlastní cestu. Tu si však musíte vytvořit sami. Každý máme svou osobní cestu a ta není kopírovatelná. Velcí a osvícení myslitelé tohoto světa sepsali své zkušenosti a ukázali lidem svůj příběh. Mnozí se po jejich cestě vydali, ale nikdo z nich se nestal velkým a osvíceným. Proč? Protože to nebyla jeho cesta.

Systém by vás nejraději měl pod kontrolou. Potřebuje oddané nemyslící následovníky, kteří budou dělat co se jim řekne. Proto vám bude tvrdit, že TAM JSOU LVI, všude tam, kde vás nemá pod kontrolou. Ptáte se: „Kdo je systém?“ Jsou to lidé jako my, dá-li se to tak říct, ale to je jiná kapitola. Jenže milují moc, vliv a peníze. Cítí se nadřazení a milují a ovládají manipulaci, to je jejich seberealizace. K tomu potřebují ty, kteří se nechají ovládat, tedy ty, kteří si nevěří, že žít zvládnou sami a bez jejich pomoci. Obyčejný člověk není jejich cílem, je to prostředek jejich cílů. Systém vám bude ukazovat rizika, vše co se vám stane, když půjdete tam, kam nechtějí abyste šli a vy budete mít pocit, že to s vámi myslí dobře a stará se o vás, když mu na tom tolik záleží, aby se vám nic nestalo. Přátelé, nezáleží. Záleží mu na tom, zachovat sám sebe a být prospěšný těm, kdož ho vytvořili. Potřebuje konzumenty jeho produktů a uživatele jeho služeb. Já vím, celé dětství nám opakovali, abychom byli hodní a poslušní a nám se tolik nechtělo. Co si splnit svůj dětský sen a nechat systému ty, kteří chtějí dál věřit, že se o ně někdo postará, zařídí co je třeba a oni si mohou v klidu dál hrát a bavit se. ??? Vzájemně se potřebují, tak je nechme. Ale co vy?

 

Komentáře
  1. Uriáš napsal:

    co jsou to lvi?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *