TĚŽKÝ ŽIVOT?

Těžký život lze v horoskopu vidět na první pohled. Mnoho kvadratur neboli krizových aspektů, škodící planety v dané oblasti a podobně. Poté, co si všimnete, že nemáte život tak snadný jako ti druzí a o vše musíte bojovat, věci jsou jaksi zacyklené a nedaří se a nedaří, začnete se ptát: “Proč? Proč já? Proč mám takový život?” V první fázi se budete vyrovnávat s pocitem outsidera, který je prostě nějak mimo mísu, poslouchat rady chytrolínů, kteří sice zdaleka netuší o čem je řeč, ale vidí vše jasně. Budete poslouchat výtky nejbližších, jak jste neschopní, naříkat a litovat se. Ti slabší v této fázi zůstanou a rezignují, nic se svou situací nebudou dělat, ti silnější začnou hledat jako to půjde když to nejde.

Krizové aspekty v horoskopu neznamenají, že věci nemají řešení, znamenají, že jejich řešení nevidíme protože to tradiční cestou vyřešit nelze a dostaneme se do krize. Pokud jí však dokážeme zvládnout, uvidíme řešení, které z původního stanoviště nebylo vidět. Obvykle musí jít o nevyšlapané cesty, zcela jiné pohledy na věc, zcela jiný přístup. Mnoho objevitelů a vynálezců našlo řešení svého problému až poté, co je neřešitelný problém srazil na kolena, ale nevzdali se a ve výsledku svým nápadem a řešením posunuli lidstvo.

Co tedy udělat když patříte k těm, kteří to nemají snadné? Především je třeba se opatrněji než ostatní rozhodovat, neopakovat chyby, nenabíhat si do předem jasných potíží, našlapovat opatrně a soustředit se na každý krok který vede snadněji než u jiných k problému, který již důvěrně znáte. Pravděpodobně máte strach znovu se vystavit situaci, která vám opakovaně přináší pohlavky, ale je cesta, jak strach zdolat. Postavit se mu a říct: “ Tak se ukaž”. Strach je totiž sám zbabělec a při otevřené konfrontaci bere do zaječích. Stejné činy vedou ke stejnému výsledku, takže je třeba každý pokus pozměnit a vyhnout se krokům, které vedly v minulosti do slepé uličky. V dějinách lidstva, národů i jednotlivců je mnoho příkladů, kdy lidé vymysleli jak dosáhnout toho, co se zdálo nemožné. Ten kdo vymyslel v záplavové a mokřinové oblasti dům na pilotech, tomu pravděpodovně voda párkrát dům zatopila či odnesla, ale poté co ho napadlo jak na to, měl dům tam kde chtěl. Podobně dnes jsou krásná města s bazény a fontánami v pouštích. Někdo prostě nepřijal myšlenku, že to nejde.

Druhou možností samozřejmě je, vyhnout se situaci, která zdánlivě řešení nemá a přestat stavět hrad svého života na tenkém ledě, zůstávat v zóně bezpečí a zdánlivých jistot. Jste-li schopni si říct: “Není to pro mne, mám na tuhle věc celoživotní dietu”, můžete stavět hrad svého života na ledě, který je ve vaší předurčenosti silný a bezpečný, tedy věnovat se věcem, které jsou bez problémů. O nic se nepokoušet, nic neměnit, nevystavovat se změnám, uskromnit se, souhlasit… Budete se sice muset některých věcí vzdát, ale i to je cesta, jen sebevědomí na ní nezískáte.

Mám-li to shrnout, těžký život je vysoká škola života. Přináší zrychlené učení na jehož konci z vás bude silná a kvalitní bytost. Uvidíte život ze zcela jiného úhlu, získáte moudrý nadhled a to, jestli jste dosáhli cíle není tak důležité. Důležitá je cesta plná dobrodružství při nichž poznáte co ve vás dříme. To byste nikdy při snadném životě nezjistili. Těžký život je pro odvážné výzva a snadný život nuda.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *