UTRÁPENÝM ŽENÁM, KTERÉ SE PTAJÍ "PROČ?"

 

 

 

 

UTRÁPENÝM ŽENÁM, KTERÉ SE PTAJÍ "PROČ?"

Tato útlá knížečka vznikla na základě příběhů, které léta poslouchám. První část hovoří o vztazích dneška, které se hroutí, či spolu lidé přežívají v různě disfunkčních verzích a popisuje varianty vztahů, které ve své poradně vídám.  

Druhá část jsou mé vize budoucnosti, které bude vládnout planeta Uran, která nás bude učit příštích 2.000 let zodpovědnosti, svobodě a tomu, nebát se své jedinečnosti. Jenže období, kdy se staré modely vztahů hroutí a nové ještě nemáme, není snadné. Ženy se probouzejí dříve a tak jsou to většinou ony, kdož  zděšeně hledí na své partnery a ptají se: "Co se to děje? Proč se mi to děje? Co se to s ním děje?"

Kromě změny vládce planety se mění ještě jeden velký cyklus a to je, že se vrací matriarchát, tedy vláda žen. Ženy sílí, začínají si věřit, studují, pracují, starají se o své děti a rodiny a muži? Kam zmizeli udatní rytíři bez bázně a hany? Dnešní muži poletují s kytičky na kytičku, opylují a zase letí dál. Nemají problém s tím, se nechat živit, nepracovat, žít v bytě své partnerky, nedávat jí peníze, nestarat se o své děti... Netvrdím, že všichni, ale je jich stále víc. O tom a mnohém dalším je knížečka, kterou jsem původně psala pro smutné ženy, které partner opustil, ale k mému údivu se tyto ženy domnívají, že by si ji měli přečíst především muži.