Milá Kate, s radostí přijímám nabídku napsat pár řádek o Vaší výuce angličtiny. Velice si cením Vašeho individuálního přístupu ke studentům. Forma výuky ve Vašem podání je přátelská a přitom na vysoké odborné úrovni, s množstvím materiálů, které studentům poskytujete. Měl jsem vždy pocit, že v rámci výuky spíše hovořím s dobrým známým, který mě vede tím správným směrem. Vzhledem k pracovní vytíženosti jsem byl rád za možnost výuky přes Skype z klidu domova a s úsporou času, kterou bych jinak musel věnovat dojížděním do místa pořádání kurzu. Přeji Vám řadu studentů, kteří budou spokojení tak jako já.

Doc. MUDr. Jan Studnička, PhD. , lékařská fakulta UK Hradec Králové

Angličtinu s Kate jsem se začala učit před čtyřmi lety. Toužila jsem cestovat, ale neuměla jsem anglicky. Začala jsem v kurzech, ale srovnávání se s druhými a hodnocení mých znalostí lektorem, mne stresovalo. Na hodiny s Kate se však těším. Témata si vybírám já a kromě toho lekce prokládáme astrologií, která mne zajímá. Neučíme se podle učebnic, povídáme anglicky o tom, co si která řešíme v životě a to mne baví. Mám velkou radost, že na mých cestách se nyní bez potíží domluvím a s každou další vidím pokrok. Splnila jsem si tím velký životní sen, domluvit se v cizině, kam nyní jezdím sama a bez potřeby služeb cestovních kanceláří.

Naďa Veselákadeřnice Jedlová

Hi, my name is Dan and with Kate I have been studying English for already 7 years. I am always looking forward for my lessons. It is super and I can recommend it.

Daniel Novotný, 11 let Pardubice

 

Výuka angličtiny

 

Výuka angličtiny

 

Možná patříte k těm, kteří doufali, že angličtinu a počítač nebudou potřebovat, že dožijí bez těchto "vymožeností", jenže nějak vás to více a více omezuje a zároveň je více a více trapné a nemožné to dohonit. Možná patříte k "věčným začátečníkům", kteří si uvědomují, že angličtina by se jim hodila a již tolikrát začali, jenže to nikam nevedlo a tak uvěřili, že na to prostě nemají hlavu. Možná patříte k těm, kteří na tom kdysi nebyli vůbec špatně, ale chyběla jim praxe a tak se vše pomalu vytrácelo a vytrácelo, až mají pocit, že se vytratilo zcela. Možná k těm, kteří si říkají, že než mluvit špatně, raději vůbec...

Ať je to jakkoli, nabízím vám zde možnost si osvojit slovní znalost angličtiny v oblastech, které potřebujete pro cestování. Potřebujete mluvit. Znát slovíčka a fráze pro cestování, pobyt v hotelu, stravování v restauraci, nakupování, potřebujete se neztratit a když se ztratíte, zase se najít. Potřebujete pár společenských frází jako představit se, poděkovat, omluvit se, rozloučit se, vyjádřit lítost či obavy, případně se zeptat na radu.  Potřebujete poznat, co je kde napsáno, ale sami psát nepotřebujete. Potřebujete znát, jak se řekne která pamětihodnost a jak si to užít na pláži - půjčit si lehátko, slunečník či si koupit pivo a zmrzlinu. No a to je vlastně vše. 

Možná nyní namítnete - no ale co ta gramatika? Na té jsem vždycky ztroskotal či ztroskotala! Přátelé, napadlo vás někdy, že pětileté dítě mluví brilantně česky a neví o gramatice vůbec nic?  I tak se lze učit. Tuhle metodu už jsme všichni absolvovali a naučili se, jak se věci prostě řeknou tím, že jsme je poslouchali a opakovali. A asi se mnou budete souhlasit, že jsme to všichni zvládli do pěti let skvěle. To až když jsme přišli do školy, tak nám vtloukli do hlavy, že nám nejde čeština. Co si to zopakovat? Jako děti jsme si nepřipouštěli, že se něco nenaučíme, že to nepůjde, že to nedokážeme, vesele jsme dělali chyby a bylo nám jedno, že se maminka směje... Tohle je to, co nám v dospělosti brání. Zábrany, komplexy, stud, obava, že se nám budou smát... Tohle jsme si posbírali v průběhu života díky hloupým metodám výuky, tlakem okolí na výsledky, snahou se nacpat do škatulky kterou pro nás připravili a snahou vyrovnat se těm druhým. Každý jinak přemýšlíme a každý se tedy učíme jinak. Jiným způsobem a jiným tempem. Buďte tedy k sobě shovívaví a dovolte si, se učit svým tempem. Nesrovnávejte se s druhými. Zcela jistě umíte něco, co já ne a byla bych stejně nejistá, kdybych se to učila. 

Takže pokud byste chtěli přece jen nebýt nadále v cizině hluší a němí,  smazat si jeden z životních komplexů a doplnit si alespoň takovou znalost angličtiny, která vám umožní, se cítit v cizině dobře, neváhejte. Nepotřebujete číst klasickou literaturu v originále, potřebujete se jednoduše domluvit. A s tím vám umím pomoci. 

Máte-li vyšší jazykovou úroveň než je uvedeno výše a chcete se rozmluvit, osvěžit si angličtinu, doladit gramatiku, cítíte potřebu konverzace,  ale necítíte se ještě na konverzaci s rodilým mluvčím, ozvěte se. Dvacet let učím angličtinu, učila jsem děti v kurzech i na jazykové škole superlearningovými metodami, dospělé po Skypu, takže věřím, že vám budu moci nabídnout  služby dle vašich individuálních potřeb.

 

Jsem poměrně činorodý člověk a neustále narážím na jeden nedostatek: čas. Angličtina s Kate je to, co mi ten čas dává. Mohu něco udělat pro svůj rozvoj a nemusím čas ztrácet cestou na hodinu. Uvařím si čokoládu a v domácím oblečení zalezu do pohodlí křesla. Na angličtinu využiji hodinu bez dalších nutných přesunů a vymýšlení, co na sebe. Vyhnu se poznámkám spolužáků, že mi něco nejde, špatně něco vyslovím, nebo řeknu hloupost. Kate vždy hodinu přizpůsobí tomu, co aktuálně potřebuji a je s ní vždycky pohoda.

Mgr. Dagmar Nejedlá, ředitelka základní školy Kameničky

Angličtinu s Kate máme i s mými dětmi již řadu let. Nejprve jsem hledala výuku klasickou cestou (kurz s lektorem a dalšími "studenty"), ale nemohla jsem najít "ten pravý". Až náhodou jsem jsem zjistila, že Kate má výuku po Skype. To byla skvělá informace a možnost konečně pravidelně dělat jazyk, který se mi vždy líbil. Dokonce jsem zjistila, že se mi díky tomuto typu studia výrazně zlepšila "sluchová paměť"! Také mé dcery ( 11,13let) již mají lekce s Kate na Skype. Všem se nám lekce Aj velmi líbí a vyhovuje nám i způsob a styl výuky.

MUDr. Martina Lexová, Opatovice nad Labem